Європейське маркування шин

Кампанія по маркуванню шин Європейським знаком була запущена 1 листопада 2012 року як один з механізмів реалізації плану з підвищення енергоефективності. З цього моменту автомобільні шини Єврозони маркуються даними знаком, інформуючи зацікавлених осіб про рівень споживання палива, зчеплення шин з вологою поверхнею дороги і рівень шуму покришок. Ми забезпечуємо вас необхідною своєчасною інформацією.

Знак на покришці може бути трьох різних категорій, кожна з яких присвоюється окремо.

1. Опір коченню

Рівень опору коченню покришки безпосередньо впливає на обсяг споживання палива вашим транспортним засобом. Чим нижче коефіцієнт опору коченню, тим менша витрата палива. Кращий результат за цим показником маркується знаком «А» на зеленому тлі, найгірший результат - знаком «G» на червоному тлі. Знак «D» не використовується. При русі від «А» до «G» споживання палива зростає на 0,1 л на 100 км.

2. Зчеплення шин з вологою поверхнею дороги

Оцінка гальмівного шляху автомобіля на мокрій дорозі розраховується залежно від показника зчеплення. Маркування здійснюється від зеленого знаку «А» до червоного «G». Знаки «D» і «G» поки не присвоювалися. Розрахунок рейтингу здійснюється, виходячи з швидкості 80 км/год. Від A до F довжина гальмівного шляху зростає.

3. Рівень шуму

Рівень шуму - це той шум, джерелом якого стає покришка під час обертання. На покришці зазначено абсолютне значення рівня шуму в децибелах. Значення розділені на три класи і позначаються лініями праворуч від вушка на малюнку. Чим темніше лінії, тим гучніша шина. Постійний рівень шуму вище 80 децибел може призвести до проблем зі слухом.

Догори