Закони та правила, що стосуються шин

Багато власників автомобілів вважають, що на колесо можна поставити будь-яку гуму. Головне, щоб покришка більш-менш відповідала розмірам обода. Однак це не так: шини мають бути схвалені для використання саме на вашому автомобілі.

Тут ви можете знайти закони та правила, що стосуються шин:

Схвалені шини

Щоб дізнатися, які шини дозволено для автомобіля або мотоцикла, необхідно вивчити документи на транспортний засіб. Часто буває так, що дозволені інші розміри, але модифікації повинні бути зареєстровані. Інакше реєстрація та страхове покриття будуть недійсними. Багато виробників шин пропонують на своїх веб-сайтах можливість запросити такі затверджені шини, ввівши таку інформацію:

Маркування шин ЄС

Маркування шин ЄС або Європейські правила маркування шин є обов'язковими для виробників шин із 1 листопада 2012 року. Етикетка ЄС для шин була розроблена для оцінки певних характеристик. Тестуються три різні характеристики: опір коченню, зчеплення з мокрою дорогою та шум від кочення, що видає шина на дорозі.

Цей регламент було переглянуто та з 1 травня 2021 року замінено Регламентом (ЄС) 2020/740, до якого застосовуються нові вимоги. Цим регламентом ЄС насамперед хоче захистити довкілля. Таким чином, покупці обов'язково повинні звертати увагу на маркування шин ЄС при купівлі товару.

Опір коченню

Рівень опору коченню покришки безпосередньо впливає обсяг споживання палива вашим транспортним засобом. Чим нижчий коефіцієнт опору коченню, тим менша витрата палива. Найкращий результат за цим показником маркується знаком «А» на зеленому тлі, найгірший результат – знаком «E» на червоному тлі. При русі від "А" до "E" споживання палива зростає на 0,1 л на 100 км.

Маркування ЄС

Зчеплення шин з вологою поверхнею дороги

Оцінка гальмівної колії автомобіля на вологій дорозі розраховується залежно від показника зчеплення. Маркування здійснюється від зеленого знака "А" до червоного знака "E". Шини класу А мають набагато коротший гальмівний шлях, ніж шини класу Е, що може врятувати життя в екстреній ситуації.

Рівень шуму

Третій пункт відноситься до рівня шуму шин (від A, B, C) – це шум, джерелом якого стає покришка під час обертання. а покришка вказана абсолютне значення рівня шуму в децибелах. Крім інформації, представленої на етикетці шин ЄС, при покупці шини слід враховувати й інші фактори, такі як термін служби та якість шини. Відповідно до нових правил, які були оновлені в 2021 році, є також можливість додавання до стандартного маркування символу зчеплення в умовах ожеледиці та/або сильного снігу (поряд зі знаком шуму).

Шини, призначені для умов сильного снігу, мають значок "Alpine" або "Three Peak Mountain Snow Flake" - схематичне зображення сніжинки, вписаної в контур гори з трьома вершинами. Зимові шини Nordic для використання на обледенілих поверхнях мають новий символ, що зображує крижаний сталагміт.

Для кожного позначення типу шини є QR-код із посиланням на базу даних продукції ЄС (EPREL).

Обов'язкове оснащення автомобіля запасним колесом

Багато автолюбителів запитують, чи потрібна запаска. Адже багато автовиробників вже не оснащують свої нові автомобілі запасним колесом, а лише ремкомплектами. Отже, законодавством не передбачена обов'язкова наявність запаски або ремкомплекту в автомобілі. Тим не менш, у ваших інтересах мати рішення на випадок проколу. І пам'ятайте, що на відміну від використання запаски, після використання ремкомплекту вам доведеться відразу ж їхати на найближче СТО.


Догори